Довідка по роботі з програмою
“Танцювальний конкурс” 1.1
Ця сторінка довідки відкривається з меню «Допомога – Довідка» програми та за допомогою гарячої клавіші F1.
Для проведення конкурсу використовується три програмні модулі: програма-конфігуратор, основна програма та програма-реєстр танцювальних пар. У даний час програмне забезпечення для проведення турнірів постачається “як є”. Із конкретними питаннями, будь-ласка, звертайтесь до служби підтримки програми електронною поштою. Нижче наведено перелік основних функцій пакету, послідовне виконання яких дозволяє провести конкурс.
Введення категорій учасників виконується з меню «Таблиці – Категорії учасників». Введений тут список категорій визначає вміст меню «Учасники» основної програми. Зазвичай, список категорій відрізняється від одного турніру до іншого.
Введення списку танців виконується з меню «Таблиці – Види танців». Тут вводяться назви і скорочені назви танців (Вальс-SW, Танго-T і т.і.), які потім відображаються в основній програмі і звітах.
Налаштування танцювальних пограм виконується з меню «Таблиці – Танцювальні програми». Вводиться список танцювальних програм, кожній із яких відповідає певний перелік танців (наприклад, St: SW, T, F, Q, VW).
Початок проведення турніру відбувається при виборі меню «Турнір – Новий». За допомогою гарячої клавіши F2 розпочинається редагування, вводяться загальні відомості про турнір, які відображатимуться у протоколі змагань. Збереження внесених даних виконується натисканням Enter, скасування змін – за допомогою клавіши Esc.
Введення учасників змагань виконується в меню «Учасники» при виборі відповідної категорії. За допомогою гарячої клавіши Ins виконується додавання нової пари-учасника, вводяться дані про танцюристів і призначаються танцювальні програми (стандарт, латина и т.і.), в яких пара братиме участь.
Визначення програми конкурсу здійснюється шляхом вводу номінацій турніру (категорій учасників із заданою танцювальною програмою) в меню «Програма – Список номінацій». Для кожної номінації встановлюється початкове коло змагань (напівфінал, фінал и т.і.), також може бути скориговано список танців. Після вводу номинацій в меню «Програма – Програма конкурсу» стає доступною загальна програма проведення турніру, яку можна відредагувати і надрукувати.
Визначення програми судівства виконується після вибору меню «Судді – Список суддів», введення відомостей про всіх суддів турніру і подальшого виклику меню «Судді – Програма судівства». Натискання клавіши F2 дозволяє послідовно проставити позначки у таблиці судівства.
Реєстрація номинації виконується з меню «Програма – Реєстрація» для номинації, вибраної у списку. Реєстрація фіксує список учасників і суддів і дозволяє розпочати роботу зі стартовим колом змагань, яке стає доступним у меню «Конкурс – Список турів».
Проведення туру змагань відбувається за наступною схемою (по пунктах меню):
Закриття номінації виконується після розрахунку фіналу. В меню «Звіти – Протокол номінації» друкується підсумковий протокол із результатами, потім викликається пунт меню «Конкурс – Закрити номінацію» і номінація виключається зі списків номінацій и турів.
Керування друком здійснюється з меню «Файл – Завдання для друку…». Діалог, що відкривається, дозволяє посторінково переглядати сформовані звіти та друкувати їх (або відмінити друк). Друк звітів доступний тільки для користувачів, які володіють ліцензією.
Безпосереднє редагування реєстру можливе з меню «Операції» та за допомогою гарячих клавіш Ins, F2, Del, Enter і Esc. Сформований реєстр використовується в основній програмі для прискорення вводу учасників змагань.
Сортування і пошук у вибраному стовбчику здійснюється з меню «Операції», а також за допомогою гарячих клавіш F9 для сортування і F7 для пошуку. Пошук виконується по строкових полях під час вводу шуканого тексту у списку.
Імпорт списку пар до реєстру виконується з меню «Файл – Додати файл…». Діалог, що відкривається, дозволяє вибрати файл, який містить учасників проведеного турніру основної програми, та включити їх до загального реєстру.